-20 % na kozmetiku Annemarie Börlind s kódom: amb20sk

x

Prečo vlasy padajú?

Nastalo obdobie, ktoré je veľmi zaťažujúce nielen pre náš organizmus a psychiku, ale i pre naše vlasy. Sychravé a chladné počasie zanecháva stopy na ich vzhľade, kvalite a zdraví. Preto si treba uvedomiť, že ochrana, prevencia a včasné riešenie problému môžu výrazne ovplyvniť intezitu padania vlasov.

Treba však vedieť, že isté padanie vlasov je normálne. Počet našich vlasov sa neustále obnovuje bez toho, aby sme si to všimli. Každý vlas má svoj životný cyklus, ktorý sa skladá z troch fáz. Ak tieto tri fázy nie sú rovnako vyvážené počas rôznych období života, nastáva nadmerné vypadávanie, alebo zrednutie vlasov.

Najčastejšie príčiny:
1. Zmena ročných období
2. Stres
3. Nedostatočná, alebo nevyvážená strava
4. Lieky
5. Celkové oslabenie organizmu alebo hormonálna nerovnováha po pôrode
6. Zostarnutie pokožky
7. Glykácia vlasového korienku
8. UVB žiarenie

Prečo včas zakročiť?

Starostlivosť vo forme prevencie aj liečby, môže účinne bojovať proti nežiadúcim efektom vypadávania vlasov. Ženy i muži by mali včas zakročiť konkrétnym spôsobom, aby potlačili príčiny, ktoré vedú k obávanej strate vlasov.

Ako zakročiť?

Je dobré uvedomiť si, kedy začali vlasy padať a čo mohlo byť príčinou. Pokiaľ to bude zmenou obdobia, odporúča sa posilniť organizmus vitamínmi a to najmä zinkom a železom. Ideálne je prijímať ich prirodzenou formou, teda stravou, ale pokiaľ to nie je možné, vystačíte si i s vitamínmi v umelej forme.
Pokiaľ je spúšťačom padania vlasov stres je dobré zvážiť, ako sa mu dalo čo možno najviac vyhnúť i keď to je dnes veľmi ťažké :) Čo sa týka liekov, odporúčam poradiť sa s LEKÁROM.

Sami si môžte pomôcť s podpornou vonkajšou liečbou.
Naše staré mamy radi využívali silu prírody. Preto pokiaľ máte radi bylinky, vyskúšajte na padanie vlasov tinktúru z lopúcha. Ukľudňujúce a posilňujúce účinky má i harmanček.

Z komerčných produktov, ktoré sú určené na posilnenie vlasov, som sa rozhodla predstaviť vám inovatívny program vlasovej kozmetiky Z.ONE Línia SIMPLY ZEN , ktorú som spolu so zákazníčkami vyskúšala, ma zaujala svojou čistou líniou, jemnou bylinkovou vôňou a najmä silou.

V čom je línia Simply Zen Densifyng zaujímavá?

Intenzívna starostlivosť DENSIFYING spája účinné látky z Indického stromu Kino spolu s esenciálnymi olejmi a s prírodnými výťažkami / rozmarín, mäta, škorica.../ , ktoré vyživujú a stimulujú vlasovú pokožku, podporujú mikrocirkuláciu pokožky.

Ako ju správne používať?

KROK 1. Šampón Simply Zen Densifyng
Naneste na mokré vlasy potrebné množstvo šampónu a masírujte pokožku hlavy 2- 3min.
Šampón dôkladne vypláchnite. Naneste na vlasy obľúbený kondicionér alebo masku.
Opláchnite

 

KROK 2. Ampulky Simply Zen Densifyng Lotion
Obsah ampulky rovnomerne nanesiete na čistú pokožku hlavy a jemne vmasírujete
bruškami prstov. Neoplachujte a pokračujte v bežnej úprave. Opakujte 2krát týždenne.

 

Dva jednoduché kroky vám môžu pomôcť v boji proti padaniu vlasov. Účinky sa dostavia v priebehu dvoch mesiacov. Pokiaľ sa však padanie vlasov nezlepší, odporúčam vyhľadať lekára, ktorý nájde príčinu a nastaví vhodnú liečbu.


Lucia Ivančíková v spoluprácii s Z.one concept

MenuX

Pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TENIFE.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Prečítajte si Zásady súborov cookies.

Súhlasím